en cz
 • 1.

  “Zjistěte typ Vaší
  osobnosti”
 • 2.

  “Poznejte, jaké se k Vám
  hodí povolání”
 • 3.

  “Udělejte správné
  životní rozhodnutí”
Google Plus

Chcete být lepší v práci? Hrajte poker

4.png

Pokud je před vámi nepříjemný pracovní pohovor nebo důležitá obchodní schůzka, můžete se na ni připravit několika způsoby. Zcela neotřelým způsobem je však hraní pokeru, které vycvičí ty stránky osobnosti, které jsou potřebné nejen pro správné odhadnutí situace, ale i lidí, se kterými jednáte.

Pokud jste zkušeným nebo i začínajícím hráčům pokeru, můžete zkušenosti, které jste nabíral při karetních hrách, zhodnotit v mezních pracovních situacích. Při pracovním pohovoru, žádosti o vyšší plat nebo třeba i vyjednání nejvýhodnější úrokové sazby hypotéky.

Poker je hra, kde se každý hráč snaží nasbírat co nejvíce informací o svých spoluhráčích pomocí mimiky, řeči těla a bezděčných gest. Stejně tak se snaží dát toho o sobě samém vědět co nejméně. Neukázat své slabé stránky a za každé situace zachovat poker face.

Jak v pokeru, tak i v životě získáváte nejvýhodnější pozici, pokud jste poslední na tahu. Při karetní hře jsou již karty vyložené a je jen na vás, jak tyto vědomosti zúročíte, na poli pracovních se vám pak nabízí možnost vyjednávání. Vyjednávání se vám bude hodit při pracovním pohovoru, kdy se vás personalista zeptá na obávanou otázku: Jak byste se platově ohodnotil?

Specialistka na lidské zdroje Šárka Fričová radí, abyste se pokusili za každou cenu udržet výhodnou pozici posledního na tahu. V momentě, kdy otázku ohledně platu položí první zaměstnavatel, ztrácíte možnost vyjednávání. Člověk by se měl pokusit otázce napoprvé šikovně vyhnout a položit ji později sám. Tak se dostane do vedoucí pozice a udělá si představu, kolik je šéf ochoten za vaši práci nabídnout.

Jak v pokeru, tak i při práci, je důležité, mít své emoce pevně pod kontrolou. Nedat najevo slabost a i když vám situace nehraje do karet, nenechat se unést vztekem nebo impulsivním jednáním. V pokeru se člověk musí naučit vypořádat i se špatnými kartami a ovládnout nutkání hrát za každou cenu. E to neustálý souboj mezi tím, co chcete udělat a tím, o čem víte, že je správné. S takovým rozhodováním se člověk setkává dnes a denně a poker může být skvělá škola, jak se naučit vyčkávat a využít té správné chvíle.

Každý má o sobě určité představy. O svém sebeovládání, intuici nebo zdrženlivosti. V extrémních situacích však nad sebou člověk může ztratit kontrolu a jednat proti svým nejlepším zásadám. Poker je skvělou školou, kde poznáte své silné a slabé stránky, naučíte se kontrolovat své emoce, vyčkávat a pozorovat chování ostatní. Toto jednání může být v pracovním životě velmi užitečné. Obzvláště se naučíte také trochu riskovat a pouštět se do projektů s nejasným výsledkem. V pokeru se člověk chybami učí a bere si z nich příklad do budoucnosti. Stejně ta by to mělo fungovat i v životě. Drobné chyby, které za sebou zanecháváte, vás formují do budoucna a dělají z vás někoho lepšího.